Świetlica szkolna

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Informacje

Informacje

Drukuj PDF


Zabawa to najlepszy sposób uczenia się, a więc bawmy się i uczmy się!

nr tel. do świetlicy 33 874 22 18 wewn. 23.

Świetlica mieści  się w sali nr 015 na parterze (naprzeciw sali gimnastycznej)

Dzieci można przyprowadzać do świetlicy od godz. 700. Po lekcjach pod naszą opieką mogą pozostawać do godz. 1600.

Świetlica czynna jest od 700 do 845 i od 1115 do 1600.

W Świetlicy organizowane są zajęcia plastyczne, zajęcia kółka szachowego , gry i zabawy ruchowe, różnego rodzaju konkursy, pomoc w nauce itd. Uczniowie z młodszych klas odrabiają zadania domowe pod nadzorem i z pomocą wychowawców.

W czasie zajęć świetlicowych staramy się rozwijać różnorodne zainteresowania dzieci.

Umiejętności manualne ćwiczymy poprzez: malowanie, rysowanie, lepienie, wycinanie, układanie origami. Każde z tych zajęć odbywa się w taki sposób, aby zapoznać dzieci z różnorodnymi możliwościami wykorzystania danej techniki.

W Świetlicy przebywają też uczniowie, którzy nie uczęszczają na lekcje religii i lekcje wychowania fizycznego.

Zwracana jest uwaga, aby uczniowie we właściwy sposób zachowywali się nie tylko podczas pobytu w Świetlicy, ale i na terenie szkoły oraz poza szkołą.

Szczególnie dba się o ciekawy wystrój sali, systematycznie wykonywane są stosowne dekoracje w pomieszczeniu świetlicy oraz na gazetce na korytarzu szkolnym.

W naszej Świetlicy każdy może znaleźć coś dla siebie, aby miło spędzić wolny czas i odpocząć od obowiązków szkolnych. Sprzyja temu miła i rodzinna atmosfera stworzona przez nauczycieli.

Zasady obowiązujące w świetlicy:

 1. W świetlicy obowiązuje regulamin świetlicy, z którym dziecko jest zapoznawane we wrześniu.
 2. Rodzice/opiekunowie zobowiązani są do punktualnego odbioru dziecka ze świetlicy.
 3. Nie podlega opiece wychowawców dziecko, które nie dotrze do świetlicy. Obowiązkiem dziecka jest zgłosić się u nauczyciela po wejściu do świetlicy celem zaznaczenia jego obecności w dzienniku zajęć świetlicy.
 4. Dziecko przebywające w świetlicy zobowiązane jest do przestrzegania określonych zasad, dotyczących przede wszystkim bezpieczeństwa pobytu w świetlicy, kulturalnego zachowania się, podstawowych zasad higieny, oraz do szanowania sprzętu stanowiącego wyposażenie świetlicy.
 5. Za zniszczenie przedmiotów będących wyposażeniem świetlicy odpowiedzialność materialną ponoszą rodzice/opiekunowie.
 6. Dziecko przebywające w świetlicy każdorazowo zgłasza potrzebę wyjścia ze świetlicy u nauczyciela świetlicy (np. do toalety, biblioteki, itp.)
 7. Świetlica nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione w niej przedmioty. Prosimy, aby dzieci nie przynosiły do świetlicy wartościowych przedmiotów np. telefonów komórkowych, MP3, zabawek, klocków LEGO itd.
 8. Dzieci z klas 0-III ze świetlicy odbierają rodzice/opiekunowie prawni, lub osoby przez nich upoważnione.. Osoba odbierająca dziecko zobowiązana jest powiadomić o tym nauczyciela świetlicy.
 9. Uczniowie, którzy posiadają pisemne pozwolenie rodziców mogą samodzielnie wychodzić ze świetlicy do domu, muszą swoje wyjście zgłosić nauczycielowi świetlicy.
 10. W przypadku jakichkolwiek zmian w sposobie odbioru lub powrotu dziecka informacje o nich w formie pisemnej z datą i podpisem (na kartce lub w dzienniczku dziecka). należy przekazać nauczycielowi świetlicy. Można również zgłosić ten fakt telefonicznie na numer 33 874 2218 w. 23.
 11. Dziecko należy wyposażyć w blok rysunkowy lub kartki papieru ksero formatu A4.. Materiały te należy na bieżąco uzupełniać.
 12. Nauczyciele świetlicy współpracują z rodzicami, wychowawcami klas, pedagogiem szkolnym celem rozwiązywania napotkanych trudności wychowawczych.
 13. Zasady obowiązujące w świetlicy dostępne są w świetlicy i na stronie internetowej świetlicy www.swietlica.edl.pl w zakładce Regulaminy.
 14. Wszystkie informacje dotyczące działalności świetlicy oraz aktualne wydarzenia i ogłoszenia zawarte są na stronie www.swietlica.edl.pl

 

 

Zapisy do świetlicy odbywają  się na wniosek rodziców/opiekunów dziecka  poprzez dokładne wypełnienie Karty Zgłoszenia .

Karty zgłoszeń można otrzymać w świetlicy lub  wydrukować ze strony internetowej szkoły lub świetlicy .

Wypełnione należy przekazać do świetlicy.

Karta zgłoszenia do pobrania

 


Poprawiony: czwartek, 02 września 2021 16:37  

Licznik odwiedzin


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj30

Stronę przegląda teraz: 3 gości 
Twoje IP: 3.236.16.13
 , 

Reklama